První dojem nic nenahradí a pokud vám záleží na reprezentativním vzhledu vaše domu, musíte dobře vybrat a sladit veškeré prvky. Pro pohled, ale také pro ochranu a bezpečí vašeho domu, jsou důležité ploty, vchody a vjezdy. Tyto prvky navíc musí plnit vysoké nároky na jednoduchou údržbu a stálost.

Pohodlný vchod i vjezd

Zatímco plot může kombinovat různé materiály a stavební řešení, u branky a vjezdové brány je třeba zohlednit jiná kritéria. Branka i vrata jsou pohyblivými díly. Jejich konstrukce musí vyhovět vysokému mechanickému namáhání. Musí současně dovolit snadné ovládání a otevírání, ale i potřebu pevného a bezpečného zajištění, třeba proti nežádoucímu vniknutí osob zvenčí.

Další podmínkou a komplikací při návrhu je také řešení, které spolehlivě zajistí prostor vnitřního pozemku. Zvláště pokud se v zahradě pohybují malé děti nebo zvířata. U každé branky nebo brány je třeba správně zvolit systém ovládání, rozteč jednotlivých dílů, samotnou výšku branky, ale i jejího spodního okraje.

Krásné řešení pro starší i moderní domy

Ideálním řešením jsou proto kované branky a vrata zhotovená na míru. Nemusíte se obávat vysoké investice nebo rozmařilého přání. Kované branky dokáží efektně vyplnit vstupní prostor a individuálním návrhem zajistí veškeré požadavky na zabezpečení. Navíc i ručně kované díly je možné doplnit moderními prvky ovládání na dálku, nebo elektronických zámků.

Kované branky dokáží elegantně napodobit inspiraci dřívějšími řemeslnými technikami. Jsou vhodné pro starší objekty, kde nabízí kompaktní design a návaznost s architektonickým stylem. Svou originalitu však mohou uplatnit i u moderních staveb. Jednotlivé díly je možné řešit s decentním minimalismem, využitím základních geometrických tvarů, ale i složitých a zdobných stylizací.

Kvalitní a odolné materiály

Kované branky a brány jsou vždy povrchově ošetřeny tak, aby zajistily minimální údržbu. Dokáží se bez ztráty pevnosti nebo bez újmy na vzhledu skutečně dlouhodobě vyrovnat s vlivy počasí, střídáním teplot i spádovou vodou. Protikorozní ochranu zajišťuje zpravidla žárové pozinkování a aplikace kovářské barvy. I zde je možné využít různé odstíny, které vhodně doplní celkové ladění objektu.

Mechanismus kotvení garantuje spolehlivost při otevírání i zamykání za všech podmínek. Zde běžné řešení pracuje s kovanými sloupky se stavitelnými panty. V případě posunu se mechanismus snadno upraví. Kované brány pro vjezd vozidel jsou vybaveny podle přání ručním ovládáním nebo elektrickým pohonem.

Moderní řemeslná dílna dokáže efektivně využít stará řemesla a krásným prvkům přidat moderní vylepšení. Nechte si poradit a projděte si pro inspiraci kované branky a brány. Styl provedení i jeho kvalita jistě okouzlí i vás.

Další informace