Plot plní několik funkcí současně. Chrání dům i jeho okolí před vstupem nezvaných hostů, přesně ohraničuje váš soukromý prostor, a navíc dotváří celkový vzhled objektu. První dojem je naprosto zásadní, a právě proto byste měli výběru plotu, jeho materiálu i estetickému a funkčnímu řešení věnovat dostatek času i příslušnou část rozpočtu.

Dokonale splní žádané funkce

Ve výčtu možností i dostupných materiálů se pro návrh plotu nabízí dřevo, plast, nebo pevné zdivo. Plné plotové výplně zabrání pohledu zvenčí, to je často pozitivní, nicméně zároveň budou také stínit. Pokud bude váš dům situovaný v blízkosti takto řešeného plotu, zbytečně se sami ochudíte o příjemný výhled, v místnostech bude chybět přirozený sluneční svit a budou přinejmenším pocitově působit chladněji a tmavě. Plné výplně mohou také významně narušit celkový vzhled vašeho domu v porovnání s okolím, které bude řešené zcela jinak. Optimálním řešením jsou dílce plotových panelů, které vyhoví dostatečnou pevností a odolností vůči mechanickému poškození, vytvoří dostatečné zabezpečení objektu, ale zároveň budou působit jemně a vzdušně.

Zapadne do stylu domu i jeho okolí

Kované kovové ploty můžete dokonale přizpůsobit. Rozteč jednotlivých dílů, jejich výšku i tvar přizpůsobíte stylu domu, můžete používat zdobné prvky, originálně oživit velkou plochu, nebo naopak vsadit na funkční minimalismus.

Bezprostřední okolí plotu můžete navíc osadit keři, pnoucími rostlinami nebo pohledům zvenčí nabídnout okrasné záhony. Využijete tak ideální prvky, které dále zvýší nejen pocit soukromí, ale přidají mimořádnou eleganci a úpravu. Kované ploty opticky zvětší zahradu a mohou dokonale navázat na krásně provedené vjezdové brány a vrátka.

Ploty bez nutné údržby a stálých oprav

Výběr kovaných dílů vám přinese maximální spokojenost. Materiál vytvoří těžko zdolatelnou překážku, plot se vyrovná s poryvy větru, spádovou vodou i výkyvy teplot. Kotvení dílců i povrchová úprava zaručuje až nadstandardní vysokou životnost. Plot není třeba pravidelně znovu natírat, opravovat nebo měnit poškozené části, třeba tak jak jste byli dřív zvyklí i plotů z dřevěných planěk.

Oplocení na míru

Rodinné domy, vilky, ale i bytové domy s vlastním pozemkem doslova rozzáří nové oplocení. Samostatné díly s nízkou podezdívkou působí nejlépe vedené maximálně do výšky dospělého člověka. Doporučený poměr v délce stran dílců vůči výšce je 1:2. Tedy metrové výšce odpovídá dílec dlouhý 2 – 2,5 m. Nicméně v případě zakázkové výroby můžete vést návrh i zcela jinak. Každý nápad se může proměnit v perfektní a originální výsledek.

S dotazy na druh materiálu, způsob kotvení plotu, finanční nebo časové náročnosti výroby se můžete obrátit třeba na firmu LUMASTEEL. U jediného dodavatele poptáte nejen výrobu, ale i případnou dopravu a montáž. Výhodou je také možnost objednat a řešit současně s plotem i vjezdové brány nebo branky. I klasický design kovového plotu může doplňovat moderní pohodlná technika, tedy brány s automatický pojezdem a zavíráním. Splňte si sen o dokonalém a pohodlném bydlení a využijte materiál, který dokonale kombinuje obojí.

Další informace