Hutní materiál je jedním ze základních prvků v oborech strojírenství i stavebnictví. Vysoká pevnost odolnost pomáhá realizovat stabilní konstrukce s dlouhou životností, je vhodná k řešení opláštění nebo krytin. Může být materiálem k výrobě plotů, zábradlí i schodišť. Hutní materiál je možné kombinovat s betonem, dřevem, plasty, i dalšími materiály a tím ceněné vlastnosti dále posílit.

Kvalitní plechy, trapézy a dráty

Plechy jsou využívané pro lisování karoserií, opláštění, ale mohou zastat i funkci kvalitní střešní krytiny. Plechy je možné válcovat za studena i za tepla a tím využít žádané vlastnosti. Profily a plechy je možné dále povrchově upravovat a tím zvýšit jejich životnost a také snížit nároky na pozdější údržbu. Plechy se dokáží vyrovnat mechanickým namáháním i zatížením, ale navíc dobře odolávají vlhkosti a výkyvu teplot. Jejich využití je vhodné jak ve vnitřním, tak venkovním prostoru.

Důležitou funkci ve stavebnictví hrají také profily a trapézy, které nejčastěji nachází uplatnění v překladech, podporách a jako nosné části konstrukcí. Dalším typem hutního materiálu jsou dráty, ty jsou ideálním spojovacím materiálem.

Betonářská ocel

Ve stavebnictví hraje důležitou roli betonářská ocel, která je základem kvalitních konstrukcí téměř jakékoliv stavby. Využívá se v podobě armovacích tyčí nebo na míru zhotovených košů. Základní konstrukce vytvořená z pevných prutů je zalévané betonem, tím se dosahuje výrazně rychlejšího postupu práce, ale také násobně vyšší pevnosti a odolnosti. Kari sítě jsou výztuhou základových desek, vázaná ocel pak slouží jako pilíře, nosníky, sloupy, nebo věnec stavby.

Ploty, brány, vrata

Hutní materiály jsou prvky s nepřekonatelnou pevností, odolností a stabilitou, právě proto jsou také často vybírány ke zhotovení plotů, ohrazení nebo i vstupních vrat a branek. Po dlouhá desetiletí si zachovávají původní pevnost a odolnost, navíc dovolují zajímavé estetické zpracování a tím vyhoví i vysokým nárokům na konečný vzhled.

Hledáte kvalitní hutní materiál i pro váš projekt? Plánujete rekonstrukci domu nebo zahrady či se zabýváte projektem nové výstavby? Ochotně vám dodáme veškeré potřebné materiály. Stálá zásoba hutního materiálu a možnost úpravy podle zadání může plynule zásobovat malé i náročné velké projekty, vždy s garancí nejlepších cen.