Plechové střechy jsou skvělou volbou nejen pro garáže, dílny nebo provozovny. S dobrým návrhem a za využití moderních materiálů plechové krytiny plnohodnotně zastoupí i klasická řešení střešních krytin i u rodinných domků nebo bytových jednotek. Zásadní je výběr vhodného materiálu, volba izolačních materiálů a technicky kvalitně vyřešená pokládka. O pokládku by se měla postarat řemeslná firma, v dodávce a výběru materiálu vám může nabídnout to nejlepší Lumasteel.

Profily střešních krytin pro jakýkoliv projekt

Krytina musí ladit s návrhem střechy a dobře navázat na celkový architektonický styl. Ideální volbou je pak krytina z profilů. Ty jsou vyráběné z tabulí řezaného plechu, mohou tak být upraveny podle konkrétních rozměrů. Respektují tak různé členitosti, stavební prvky jako jsou střešní okna nebo komíny. Úprava na míru usnadňuje instalaci, dovoluje nejlépe využít výhody materiálů a zvyšuje samozřejmě i životnost střechy.

Plechové tabule řezané na objednaný rozměr mohou také lépe skrýt vodorovná spojení jednotlivých tabulí. Vylepšením je také systém, který používá speciální výřez a profilování krajního prolisu. Tím se zlepšuje estetický vzhled, ale hlavně se zvyšuje pevnost spoje a odolnost spoje proti zatečení nebo uvolnění v extrémních meteorologických podmínkách. Plechy mohou být dodány včetně montážních otvorů na svislých prolisech. Práce s instalací je pak prováděna značně rychleji a přesněji.

Krytiny jsou ošetřeny povlaky a nátěry a protikondenzační vrstvou, které mají zaručit nejen barevnou stálost, ale i dlouhodobou ochranu povrchu před korozí. Barvy jsou dostupné podle běžného vzorníku, i zde má tedy architekt nebo stavitel volné ruce ve zpracování návrhu a může střechu dokonale sladit.

Střešní panely

Kromě individuálně řešené zakázky výroby plechové krytiny Lumasteel nabízí i verzi lehkých univerzálních střešních panelů a trapézových plechů. Tyto materiály jsou vhodné nejen jako střešní krytina, ale i opláštění fasád nebo základní stavební materiál pro konstrukci výrobních hal, garáží nebo přístřešků.

Ke krytinám je pak možné dodat kompletní spektrum prvků potřebných k zajištění a kotvení střechy a okapové systémy.

Okapové systémy

Pro ochranu objektu totiž nestačí jen střešní krytina, byť by byla sebekvalitnější. Okapové systémy zaručí efektivní odvod spádové vody ze střechy a odkloní ji i od základů objektu. Chrání před pronikáním vlhkosti, rozvíjení plísní a hub. Oboustranně potahovaná ocel garantuje dlouhou životnost a odolnost celého systému. Příjemná je i nutnost minimální údržby. Jednotlivé prvky jsou navrženy jako stavebnice, jsou připravené pro jednoduché spasování, rychlou a snadnou montáž. Tvar i hloubka okapů vyhoví i náročným podmínkám a přívalu intenzivních dešťů.

Hledáte vhodné řešení pro rekonstrukci plechové střechy nebo vás zajímá tento materiál pro nové chystané projekty. Obraťte se na Lumasteel. Firma vám doporučí vhodné materiály, přiblíží výhody i způsob zpracování. Navíc může dodat materiály přímo na míru vašemu projektu přesně v dohodnutých termínech a s předem danou příznivou cenou.