Proč a v čem je armování výhodou? Ocelové výztuže zásadně zlepší pevnost a odolnost konstrukčních i nosných prvků, a to nejen vůči vzniku trhlin, ale i oděru nebo výkyvů teplot. Současně také urychlují a zjednodušují postup práce a dovolují vytvářet složité tvary nebo profily s dodržením maximální přesnosti.

Sítě, koše nebo pruty

Do desek stropů a podlah je možné vkládat předem zhotovené sítě. Betonářská ocel je svařená nebo vázaná v potřebné délce i šířce, stejně tak je možné pracovat s různou hustotou sítě. Síť je možné upravit doslova na míru jakémukoliv prostoru. Výztuhu přitom tvoří jednoduché nebo zdvojené tyče, podle požadavku na budoucí nosnost i zatížení.

Pro budování překladů nebo nosníků se využívají dlouhé ocelové tyče. Možné je připravit i koše, které se postupně zalévají betonovou směsí. Koš nebo tyče pomáhají zvýšit nosnost, ale také vedou přesný tvar.

Betonářská ocel – maximální pevnost a odolnost

U armování se využívá pevná ocel, není však nutné dbát na speciální úpravu proti korozi. Koše i ocelové tyče budou po uložení obalené betonem, který přirozeně zabrání pronikání vzduchu a vlhkosti ke středu konstrukce a nedojde k rozvíjení koroze.

Již při zadání návrhu stavebních úprav nebo kompletních prací je optimální spojit se s dodavatelem hutních materiálů a konzultovat konkrétní plán v dodávce armování. Lumasteel dokáže vyhovět malým i velkým projektům, a to nejen díky dobře zásobovanému skladu. Navíc může nabídnout úpravu materiálu dělením, řezáním, svařováním. Dodávku armování přizpůsobí tempu projektu, jeho náročnosti i aktuálním požadavkům. Dokáže ušetřit čas, peníze i předejít zbytečným komplikacím.

Nejlepší výsledek

Při výstavbě myslete na to, jak ušetřit rozpočet, ale také na to, jak odvést co nejlepší výsledek. Každou betonovou konstrukci je možné posílit několika postupy, armování však stále platí za nejrychlejší a nejekonomičtější variantu. Armování zvyšuje odolnost betonu vůči mechanickému zatížení i stárnutí. Zvyšuje životnost a také dovoluje dodržet i poměrně složité struktury vedení. Pracovní postup je efektivnější a rychlejší, není třeba hledat složitá řešení ani pro náročné prvky.