Ocelové konstrukce, ale i branky nebo zábradlí jsou vystaveny stálému vlivu počasí. Spádová voda, sníh, přímé sluneční záření včetně výkyvů teplot dokáží urychlit stárnutí materiálu. Povrchy ztratí původní vzhled, a navíc je materiál postupně narušovaný i do hlubších struktur. Původní pevnost se snižuje a společně se slábnoucími vlastnostmi se zkracuje i životnost díla. Řešení přitom nabízí poměrně snadná a dostupná metoda, žárové zinkování.

Žárové zinkování děrovaných plechů

Ochrana všech ploch

Žárové zinkování nabízí efektivní řešení, které nenavýší významně cenu materiálu a může přispět mnoha pozitivními vlastnostmi. Speciální metodou se na povrch ocele nanese vrstva zinku. Zinek vytvoří téměř neprostupnou bariéru, sám je jako prvek dokonale odolný korozi, a tyto pozitivní vlastnosti dokáže přenést i na ocel, kterou chrání. Zinek se železem vytváří chemické vazby. Zinková vrstva tak netvoří jen mechanickou bariéru. Při porušení vrstvy se koroze promítne pouze do ochranné slupky, nerozvine se dál do oceli. Z pohledu estetiky pozinkování vypadá elegantně, neruší barvou ani strukturou vzhled konstrukce. Navíc dovoluje jakékoliv další povrchové úpravy, například nátěry.

Zábradlí, vrata, branky v perfektním stavu

Pozinkování se používá v širokém spektru průmyslové výroby, včetně úprav automobilové karoserie. V okolí domu zinkování plně vyhoví nárokům na zachování estetického vzhledu a dlouhé životnosti i u prvků, jako jsou vrátka a brány. Pozinkovaný plech vám zjednoduší údržbu v okapových systémech nebo parapetech u oken.

Žárové zinkování

Lumasteel představuje široké portfolio hutního materiálu, který vyhoví nárokům na dodávku materiálem velkých projektů. Současně nabízí dostupné a vysoce kvalitní materiály i projektům menším nebo pro účely vlastní své pomocné výstavby nebo úprav.

Služby prodeje materiálu rozšiřuje Lumasteel také o další možnosti, například dělení, děrování nebo povrchové úpravy, jakými je žárové zinkování. Pokovování ponorem dovoluje ošetřit i profilované části, atypické tvary nebo konstrukce podle individuálního návrhu. Zajišťuje ošetřené oceli životnost až 80 let a přidává zvyšuje i odolnost vůči mechanickému poškození.

V jediném dodavateli tak najdete spolehlivého partnera, který spektrem materiálu i rozsahem služeb v mnohém ušetří váš čas i náklady. Upravený materiál včetně pozinkování můžete objednat včetně dopravy až na místo určení. Pokud hledáte optimální způsob, jak zajistit realizaci projektu, Lumasteel vám může nabídnout i odbornou konzultaci. Pokud si přejete zachovat dobrý stav vybavení a konstrukcí u vašeho domu, pak vám Lumasteel nabízí pomocnou ruku a další úspory.

Další služby: