Armovací ocel může zásadním způsobem urychlit realizaci stavby. Kruhové tyče se vkládají přímo do betonu, tím přidávají prvku větší nosnost a také zásadně snižují deformace. Další výhodou je také snadné provedení i složitých tvarů nebo atypických řešení.

Vysoká pevnost a odolnost

Armovací ocel může posloužit jako pevný základ podlah a stropů, pomáhá pevně kotvit a kvalitně provést věnce. Koše jsou optimální pro výstavbu nosníků, sloupů nebo dalších konstrukčních i zdobných prvků.

Betonářské železo se v základu dodává v podobě hladkých tyčí, ty mohou mít i žebříkové provedení. Tato úprava pomáhá zvýšit soudržnost oceli s betonem. Výztuž musí být uložena hluboko pod povrchem. Krycí vrstva tak nejen zakrývá méně estetickou výztuž, ale také chrání jádro před působení koroze. Nicméně již samotná armovací ocel je vždy ošetřena nátěry nebo zinkováním pro zvýšenou odolnost vůči vlhkosti. Materiál pro výrobu armování se vybírá přednostně z vysoce kvalitních a odolných materiálů.

Rychlý pracovní postup

V návrhu stavby se pak pracuje přímo se samotnými tyčemi, které se upravují dělením na přesné rozměry. Tyče se skládají do tvaru různě husté sítě, svařované sítě jsou vhodné pro deskové nebo stěnové konstrukce. Spojováním ocelových prutů se také často vytvářejí i tzv. koše. Záleží na konkrétním projektu, vedení armování je možné jakkoliv přizpůsobit.

Spolehlivý dodavatel

Lumasteel nabízí kompletní portfolio hutních materiálů. Betonářskou ocel můžete odebírat přímo na míru jakémukoliv projektu. Dobře vedené skladové zásoby vyhoví okamžitému odběru, ale dokáží flexibilně reagovat i na potřeby velkých náročných projektů. Tyčové materiály jsou dostupné v běžných výrobních délkách, výhodou je možnost úpravy materiálu přímo na místě. Armovací ocel je možné ohýbat, dělit, i spojovat třmínky přímo podle výkresové dokumentace.

Lumasteel nabízí příznivé ceny i rychlost zpracování. Nabízené služby i trvalá zásoba armovací oceli vám šetří čas a práci na stavbě.